☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna Nowe Miasto Lubawskie
Herb Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna Nowe Miasto Lubawskie

Poniedziałek 21.10.2019

zaawansowane

Powiatowe Obchody "Światowego Dnia Rzucania Palenia" 2018

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia 15 listopada 2018 roku Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Mieście Lubawskim wraz z Starostwem Powiatowym zorganizowała konferencję powiatową poświęconą zagrożeniom dla zdrowia wynikającym z palenia tytoniu.

Obchody rozpoczęły się od przywitania zgromadzonych gości przez Wicestarostę Katarzynę Trzaskalską oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego Ewę Pielak.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Nowego Miasta Lubawskiego przygotowały bardzo ciekawą część artystyczną odwołującą się do Rzucania Palenia przez dorosłych. Następnie Pani Iwona Krajewska Dyrektor Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w formie filmu edukacyjnego pt. „Nie spal się na starcie” (Fundacja Aflofarm) zaprezentowała negatywny wpływ palenia tytoniu na życie człowieka. Film ten wywarł szczególnie silne wrażenie na młodzieży szkolnej, a także zmusił zarówno młodzież jak i wszystkich obecnych na konferencji gości do refleksji.

W ramach obchodów Starostwo Powiatowe ogłosiło konkurs na Autorską Koszulkę z kampanią Rzuć Palenie, którego wyniki zostały oficjalnie ogłoszone podczas konferencji. W konkursie udział wzięły 34 osoby z 7 szkół. Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

W konferencji uczestniczyli również kierownicy jednostek powiatowych, dyrektorzy szkół, pielęgniarki szkolne oraz pedagodzy.

p117

p118

p119


 
 
ilość odwiedzin: 280773

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X